Canadian U21 Junior Mens Championship
Curling Scores
Canadian U21 Junior Mens Championship
Mar 25 - Apr 1, 2022
|
| Draw Mar 26 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| MB (Van Ryssel) Springfield, MB |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
| AB (Tao) Edmonton, AB |
0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
MB (Van Ryssel)
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.26 |
| PA/G: | 8.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
AB (Tao)
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 4.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
AB (Tao)
| Games: | 43 |
| Record: | 30W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
MB (Van Ryssel)
AB (Tao)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















