SWCT North Sutherland
Curling Scores
SWCT North Sutherland
Nov 6 - 8, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sherry Anderson Saskatoon, SK |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | X | 7 | ||||
| Madison Kleiter Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sherry Anderson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.31 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Madison Kleiter
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.54 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sherry Anderson
Madison Kleiter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Sherry Anderson | ||
| Madison Kleiter | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















