TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 9 - Jan 25, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Frank Morrissette Thunder Bay, ON |
3 | 2 | 0 | 7 | X | X | X | X | 12 | |||
| Liane Fossum Thunder Bay, ON |
0 | 0 | 2 | 0 | X | X | X | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Frank Morrissette
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.51 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Liane Fossum
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.61 |
| PA/G: | 10.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Frank Morrissette
Liane Fossum
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Frank Morrissette | ||
| Liane Fossum | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














