Moose Jaw SWCT Event
Curling Scores
Moose Jaw SWCT Event
Nov 29 - Dec 1, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Elaine Osmachenko , SK |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Jessica Mitchell Regina, SK |
![]() |
2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Elaine Osmachenko
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.78 |
| PA/G: | 9.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Jessica Mitchell
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.79 |
| PA/G: | 8.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Elaine Osmachenko
Jessica Mitchell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Elaine Osmachenko | ||
| Jessica Mitchell | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













