New Brunswick Tankard
Curling Scores
New Brunswick Tankard
Jan 29 - Feb 2, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| James Grattan Oromocto, NB |
0 | 0 | 4 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 8 | |||
| Ryan Cain Fredericton, NB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
James Grattan
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.53 |
| PA/G: | 4.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Ryan Cain
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.23 |
| PA/G: | 9.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
James Grattan
Ryan Cain
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| James Grattan | ||
| Ryan Cain | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















