GOLDLINE Boucherville Mixed Doubles
Curling Scores
GOLDLINE Boucherville Mixed Doubles
Sep 6 - 8, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Davies/Kovalchuk Quebec, QC |
1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | X | 8 | ||||
| Belley/Lavoie Clermont, QC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Davies/Kovalchuk
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.07 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Belley/Lavoie
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.08 |
| PA/G: | 13.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Davies/Kovalchuk
Belley/Lavoie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












