Korean National Championship
Curling Scores
Korean National Championship
Jul 6 - 11, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| SooHyuk Kim Seoul, KOR |
1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 7 | |||
| Yeong Seok Jeong Gyeonggido, KOR |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
SooHyuk Kim
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.02 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Yeong Seok Jeong
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.64 |
| PA/G: | 6.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
SooHyuk Kim
Yeong Seok Jeong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













