Curling Scores
Avonair Cash Spiel
Oct 4 - 6, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jessie Kaufman Spruce Grove, AB |
1 | 1 | 1 | 1 | 3 | X | 7 | |||||
| Chana Martineau Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jessie Kaufman
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.79 |
| PA/G: | 4.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Chana Martineau
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.09 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Jessie Kaufman
| Games: | 46 |
| Record: | 24W - 22L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 6L |
| PF/G: | 6.68 |
| PA/G: | 6.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Chana Martineau
| Games: | 25 |
| Record: | 8W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Jessie Kaufman
Chana Martineau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jessie Kaufman | ||
| Chana Martineau | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















