Curling Scores
GP Car and Home World Cup of Curling
Nov 2 - 6, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | X | 8 | ||
| Kevin Koe Edmonton, AB |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Martin |
12 |
54 |
2.80 | 4.2 | 97% |
| 3: | John Morris |
12 |
39 |
2.22 | 2.8 | 67% |
| 2: | Marc Kennedy |
12 |
57 |
2.04 | 5.0 | 100% |
| 1: | Ben Hebert |
12 |
55 |
1.26 | 4.7 | 93% |
| TEAM TOTALS | 48 | 205 | 2.08 | 4.2 | 89% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Koe |
12 |
44 |
1.92 | 4.7 | 76% |
| 3: | Pat Simmons |
12 |
51 |
2.38 | 4.2 | 90% |
| 2: | Carter Rycroft |
12 |
49 |
2.28 | 2.8 | 87% |
| 1: | Nolan Thiessen |
12 |
51 |
1.34 | 5.8 | 86% |
| TEAM TOTALS | 48 | 195 | 1.98 | 4.4 | 85% | |
Event Statistics
Kevin Martin
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.25 |
| PA/G: | 3.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Kevin Koe
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Martin
Kevin Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















