Curling Scores
Nott Autocorp Thanksgiving Charity Open
Oct 11 - 14, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jared Kolomaya Stonewall, MB |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
| Scott Ramsay winnipeg, MB |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jared Kolomaya
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 5.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scott Ramsay
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.05 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Jared Kolomaya
| Games: | 38 |
| Record: | 19W - 19L |
| Extra Ends: | 3W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 7.11 |
| PA/G: | 7.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scott Ramsay
| Games: | 41 |
| Record: | 28W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 6.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Jared Kolomaya
Scott Ramsay
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jared Kolomaya | ||
| Scott Ramsay | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















