Curling Scores
China Open
Sep 18 - 24, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Denmark Stjerne, R |
0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 8 | |||
| China Liu, R |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 10 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Denmark
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.44 |
| PA/G: | 9.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
China
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.61 |
| PA/G: | 6.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Denmark
| Games: | 69 |
| Record: | 36W - 33L |
| Extra Ends: | 3W - 3L |
| One-Point Games: | 8W - 10L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
China
| Games: | 97 |
| Record: | 65W - 32L |
| Extra Ends: | 2W - 6L |
| One-Point Games: | 10W - 14L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 5.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Denmark
China
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Denmark | ||
| China | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















