Curling Scores
Fort Wayne Summer Cash Spiel
Aug 16 - 18, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Allison Pottinger Bemidji, MN |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | |||
| Jenna Haag Janesville, WI |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Allison Pottinger
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Jenna Haag
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.83 |
| PA/G: | 9.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Allison Pottinger
| Games: | 58 |
| Record: | 36W - 22L |
| Extra Ends: | 5W - 0L |
| One-Point Games: | 9W - 4L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 6.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jenna Haag
| Games: | 32 |
| Record: | 16W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Allison Pottinger
Jenna Haag
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Allison Pottinger | ||
| Jenna Haag | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















