Curling Scores
Fort Wayne Summer Cash Spiel
Aug 16 - 18, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Courtney George St. Paul, MN |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
| Allison Pottinger Bemidji, MN |
0 | 2 | 2 | 2 | 1 | X | 7 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Courtney George
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.20 |
| PA/G: | 7.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Allison Pottinger
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Allison Pottinger
| Games: | 58 |
| Record: | 36W - 22L |
| Extra Ends: | 5W - 0L |
| One-Point Games: | 9W - 4L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 6.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Courtney George
Allison Pottinger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Courtney George | ||
| Allison Pottinger | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















