WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Oct 17 - 20, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Garcia/Garcia Vitoria, ESP |
![]() |
0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
| Heldin/Lindstroem Stockholm, SWE |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Garcia/Garcia
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 8.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Heldin/Lindstroem
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.45 |
| PA/G: | 9.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Garcia/Garcia
Heldin/Lindstroem
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















