Rick Cotter Memorial Junior Womens Classic
Curling Scores
Rick Cotter Memorial Junior Womens Classic
Oct 19 - 21, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gracelyn Richards Comox Valley, BC |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | X | 6 | ||
| Emily Bowles Delta, BC |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gracelyn Richards
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.68 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Emily Bowles
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.81 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gracelyn Richards
Emily Bowles
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














