Curling Scores
Molson Canadian Men's Tankard
Jan 30 - Feb 3, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Paul Dobson Saint John, NB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | |||
| Terry Odishaw Moncton, NB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Paul Dobson
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Terry Odishaw
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 5.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Paul Dobson
Terry Odishaw
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Paul Dobson | ||
| Terry Odishaw | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















