Tallinn Ladies International Challenger
Curling Scores
Tallinn Ladies International Challenger
Sep 28 - 30, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Maggie Wilson Stirlign, SCO |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
| Ursi Hegner Uzwil, SUI |
4 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 9 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Maggie Wilson
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.10 |
| PA/G: | 10.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Ursi Hegner
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.22 |
| PA/G: | 3.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.61 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Maggie Wilson
Ursi Hegner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Maggie Wilson | ||
| Ursi Hegner | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















