Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Curling Scores
Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Sep 28 - 30, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matt Dunstone Regina, SK |
![]() |
2 | 0 | 2 | 3 | 3 | X | 10 | ||||
| Deane Horning Castlegar, BC |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matt Dunstone
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.81 |
| PA/G: | 4.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.82 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Deane Horning
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 2.78 |
| PA/G: | 12.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matt Dunstone
Deane Horning
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Matt Dunstone | ||
| Deane Horning | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















