Curling Scores
Red Deer Curling Classic
Nov 2 - 5, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Wade White Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | X | 1 | |||
| Brendan Bottcher Edmonton, AB |
![]() |
1 | 2 | 0 | 4 | X | X | X | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wade White
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Brendan Bottcher
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.48 |
| PA/G: | 4.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.81 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wade White
Brendan Bottcher
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Wade White | ||
| Brendan Bottcher | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















