Le Gruyere European Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere European Curling Championships
Nov 17 - 25, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Spain Otaegi, O |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 6 | |||
| Finland Kauste, O |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Spain
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 7.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Finland
| Games: | 14 |
| Record: | 8W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 7.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Spain
Finland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















