Curling Scores
Manitoba Lotteries Men's Curling Classic
Oct 7 - 10, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Rob Fowler Brandon, MB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 4 | 0 | X | X | X | 6 | ||
| Brendan Bottcher Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | X | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rob Fowler
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 5.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Brendan Bottcher
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.10 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rob Fowler
Brendan Bottcher
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















