Crestwood Anniversary Showdown
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Crestwood Anniversary Showdown
Nov 20 - 23, 2025
|
| Draw Nov 22 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Leslie Hammond , AB |
0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
| Betti Delorey , AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Leslie Hammond
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.40 |
| PA/G: | 10.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Betti Delorey
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.67 |
| PA/G: | 10.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Leslie Hammond
| Games: | 73 |
| Record: | 55W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.71 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Betti Delorey
| Games: | 28 |
| Record: | 8W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 10.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Leslie Hammond
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Melodie Forsythe (Aug 28, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Sandy Tougas (Nov 22, 2025)
> 5 in 4th End vs. Kayla Wilson (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 6 in 4th End vs. Rui Wang (Sep 5, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 2nd End vs. Miyu Ueno (Nov 23, 2025)
> 2 in 1st End vs. Amanda Sluchinski (Nov 21, 2025)
> 2 in 7th End vs. Nancy Martin (Nov 9, 2025)
Betti Delorey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













