Tallinn Wheelchair Mixed Doubles
Curling Scores
Tallinn Wheelchair Mixed Doubles
Oct 31 - Nov 2, 2025
|
| Draw Nov 1 - 4:20 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Butterfield/Nibloe Stirling, GBR |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6 | |||
| Kachel/Karas Lodz, POL |
![]() |
2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Butterfield/Nibloe
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 9.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Kachel/Karas
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 11.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Butterfield/Nibloe
Kachel/Karas
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Nov 1 -- 10:20am CET | |||
| Baek/Lee | 9 | Final | |
| Sara/Beke | 7 | (8) | |
| Butt/Nibl | 6 | Final | |
| Kach/Kara | 8 | (8) | |
| Rozk/Lasm | 10 | Final | |
| Lamp/Tuom | 5 | (7) | |
| Baek/Lee | 9 | Final | |
| Sara/Beke | 7 | (8) | |
| Butt/Nibl | 6 | Final | |
| Kach/Kara | 8 | (8) | |
| Rozk/Lasm | 10 | Final | |
| Lamp/Tuom | 5 | (7) |
| Baek/Lee | 9 | Final | |
| Sara/Beke | 7 | (8) | |
| Butt/Nibl | 6 | Final | |
| Kach/Kara | 8 | (8) | |
| Rozk/Lasm | 10 | Final | |
| Lamp/Tuom | 5 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












