Delta Hotels by Marriott Fredericton Doubles Cashspiel
Curling Scores
Delta Hotels by Marriott Fredericton Doubles Cashspiel
Oct 17 - 19, 2025
|
| Draw Oct 17 - 5:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Comeau/Andrew Fredericton, NB |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |||
| Goodin/Stanley Moncton, NB |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Comeau/Andrew
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 12.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Goodin/Stanley
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Comeau/Andrew
| Games: | 11 |
| Record: | 0W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.62 |
| PA/G: | 11.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Goodin/Stanley
| Games: | 30 |
| Record: | 23W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.92 |
| PA/G: | 7.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Scoring Records - Season
Comeau/Andrew
Goodin/Stanley
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












