Leduc Lions U20 Bonspiel
Curling Scores
Leduc Lions U20 Bonspiel
Oct 3 - 5, 2025
|
| Draw Oct 5 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ava Arndt , AB |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Taylor Sanderman Airdrie, AB |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 5 | X | 10 | |||
Event Statistics
Ava Arndt
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Taylor Sanderman
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ava Arndt
Taylor Sanderman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Oct 5 -- 10:00am MT | |||
| Johnston | 6 | Final | |
| Deschiffart | 7 | (EE) ![]() |
|
| Nelson | 4 | Final | |
| Greenhough | 9 | (7) ![]() |
|
| Arndt | 3 | Final | |
| Sanderman | 10 | (7) ![]() |
|
| Johnston | 6 | Final | |
| Deschiffart | 7 | (EE) ![]() |
|
| Nelson | 4 | Final | |
| Greenhough | 9 | (7) ![]() |
|
| Arndt | 3 | Final | |
| Sanderman | 10 | (7) ![]() |
| Johnston | 6 | Final | |
| Deschiffart | 7 | (EE) ![]() |
|
| Nelson | 4 | Final | |
| Greenhough | 9 | (7) ![]() |
|
| Arndt | 3 | Final | |
| Sanderman | 10 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












