Leduc Lions U20 Bonspiel
Curling Scores
Leduc Lions U20 Bonspiel
Oct 3 - 5, 2025
|
| Draw Oct 4 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Emma Deschiffart , AB |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 3 | X | 8 | |||
| Ava Arndt , AB |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||
Event Statistics
Emma Deschiffart
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Ava Arndt
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Emma Deschiffart
Ava Arndt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












