Invitation Valleyfield
Curling Scores
Invitation Valleyfield
Sep 25 - 28, 2025
|
| Draw Sep 26 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jasmin Gibeau Gatineau, QC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 3 | |||
| Mathieu Tremblay Laval-sur-la-lac, QC |
0 | 2 | 3 | 1 | 2 | 0 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jasmin Gibeau
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 13.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Mathieu Tremblay
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 7.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Jasmin Gibeau
| Games: | 38 |
| Record: | 21W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.90 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Jasmin Gibeau
Mathieu Tremblay
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














