Canadian U18 Junior Mens Championship
Curling Scores
Canadian U18 Junior Mens Championship
Feb 5 - 11, 2023
|
| Draw Feb 10 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| PE (Snow) Summerside, PEI |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
| MB1 (Freeman) Virden, MB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
PE (Snow)
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.31 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
MB1 (Freeman)
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 6.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
PE (Snow)
MB1 (Freeman)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














