World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
May 1 - 4, 2025
|
| Draw May 3 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nakajima/Yamamoto Karuizawa, JPN |
![]() |
6 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 12 | ||
| Forge/Bence , AUS |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Nakajima/Yamamoto
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.33 |
| PA/G: | 5.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Forge/Bence
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.36 |
| PA/G: | 15.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nakajima/Yamamoto
Forge/Bence
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Sat, May 3 -- 9:00am MT | |||
| Yarm/Sawi | 14 | Final | |
| Doug/Ryan | 1 | (7) ![]() |
|
| Gaid/Bunc | 7 | Final | |
| Kavc/Zeli | 3 | (8) ![]() |
|
| Ryho/Pete | 8 | Final | |
| Muel/Ferg | 4 | (7) ![]() |
|
| Naka/Yama | 12 | Final | |
| Forg/Benc | 3 | (8) ![]() |
|
| Arbu/Macd | 8 | Final | |
| Vivi/Codn | 7 | (8) ![]() |
|
| Tian/Ye | 8 | Final | |
| Burg/Mori | 5 | (7) ![]() |
|
| Yarm/Sawi | 14 | Final | |
| Doug/Ryan | 1 | (7) ![]() |
|
| Gaid/Bunc | 7 | Final | |
| Kavc/Zeli | 3 | (8) ![]() |
|
| Ryho/Pete | 8 | Final | |
| Muel/Ferg | 4 | (7) ![]() |
|
| Naka/Yama | 12 | Final | |
| Forg/Benc | 3 | (8) ![]() |
|
| Arbu/Macd | 8 | Final | |
| Vivi/Codn | 7 | (8) ![]() |
|
| Tian/Ye | 8 | Final | |
| Burg/Mori | 5 | (7) ![]() |
| Yarm/Sawi | 14 | Final | |
| Doug/Ryan | 1 | (7) ![]() |
|
| Gaid/Bunc | 7 | Final | |
| Kavc/Zeli | 3 | (8) ![]() |
|
| Ryho/Pete | 8 | Final | |
| Muel/Ferg | 4 | (7) ![]() |
|
| Naka/Yama | 12 | Final | |
| Forg/Benc | 3 | (8) ![]() |
|
| Arbu/Macd | 8 | Final | |
| Vivi/Codn | 7 | (8) ![]() |
|
| Tian/Ye | 8 | Final | |
| Burg/Mori | 5 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













