USA Curling Junior National Championships
Curling Scores
USA Curling Junior National Championships
Apr 1 - 6, 2025
|
| Draw Apr 4 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Caiden Rose Denver, CO |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
| Caden Hebert Eau Claire, WI |
![]() |
0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 0 | 1 | 1 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Caiden Rose
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.97 |
| PA/G: | 7.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Caden Hebert
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.74 |
| PA/G: | 3.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.84 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Caiden Rose
| Games: | 57 |
| Record: | 36W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.51 |
| PA/G: | 5.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Caden Hebert
| Games: | 57 |
| Record: | 36W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.51 |
| PA/G: | 5.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Caiden Rose
Caden Hebert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















