Norwegian Naional Championships
Curling Scores
Norwegian Naional Championships
Feb 6 - 9, 2025
|
| Draw Feb 8 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tone Aspeli Hedmarken, NOR |
2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | |||
| Sylvi Hausstatter Lillehammer, NOR |
![]() |
0 | 0 | 3 | 1 | 2 | 3 | 3 | X | 12 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tone Aspeli
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.55 |
| PA/G: | 18.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.58 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Sylvi Hausstatter
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tone Aspeli
Sylvi Hausstatter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Sat, Feb 8 -- 3:30pm CET | |||
| Aspeli | 4 | Final | |
| Hausstatter | 12 | (7) | |
| Skaga | 2 | Final | |
| Roervik | 9 | (4) | |
| Aspeli | 4 | Final | |
| Hausstatter | 12 | (7) | |
| Skaga | 2 | Final | |
| Roervik | 9 | (4) |
| Aspeli | 4 | Final | |
| Hausstatter | 12 | (7) | |
| Skaga | 2 | Final | |
| Roervik | 9 | (4) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












