Estonian Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Estonian Mixed Doubles Championship
Feb 27 - Mar 2, 2025
|
| Draw Feb 27 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peebo/Andre Tallinn, EST |
0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | X | 7 | |||
| Turmann/Kalvik Tallinn, EST |
![]() |
5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 11 | ||
Event Statistics
Peebo/Andre
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 11.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Turmann/Kalvik
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.44 |
| PA/G: | 8.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Peebo/Andre
Turmann/Kalvik
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












