Okotoks U15
Curling Scores
Okotoks U15
Feb 22 - 23, 2025
|
| Draw Feb 22 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Logan Smith Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 1 | 2 | |||||||
| Charlotte Rioux Okotoks, AB |
1 | 1 | 0 | 0 | ![]() | 2 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Logan Smith
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Charlotte Rioux
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.70 |
| PA/G: | 15.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Logan Smith
Charlotte Rioux
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Sat, Feb 22 -- 1:00pm MT | |||
| Bachek | 10 | Final | |
| Senneker | 2 | (7) | |
| Smith | 2 | 5th | |
| Rioux | 2 | ||
| Landry | 0 | 5th | |
| Northcott | 9 | ||
| Poulsen | 4 | Final | |
| Sipka | 7 | (8) | |
| Kennedy | 2 | 4th | |
| Padget | 2 | ||
| Bachek | 10 | Final | |
| Senneker | 2 | (7) | |
| Smith | 2 | 5th | |
| Rioux | 2 | ||
| Landry | 0 | 5th | |
| Northcott | 9 | ||
| Poulsen | 4 | Final | |
| Sipka | 7 | (8) | |
| Kennedy | 2 | 4th | |
| Padget | 2 |
| Bachek | 10 | Final | |
| Senneker | 2 | (7) | |
| Smith | 2 | 5th | |
| Rioux | 2 | ||
| Landry | 0 | 5th | |
| Northcott | 9 | ||
| Poulsen | 4 | Final | |
| Sipka | 7 | (8) | |
| Kennedy | 2 | 4th | |
| Padget | 2 |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












