Swedish Curling Championships
Curling Scores
Swedish Curling Championships
Jan 30 - Feb 2, 2025
|
| Draw Feb 1 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peter Stenberg Stockholm, SWE |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Magnus Sjoers Leksand, SWE |
![]() |
1 | 1 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | X | 11 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Peter Stenberg
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 9.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Magnus Sjoers
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Peter Stenberg
| Games: | 17 |
| Record: | 4W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.05 |
| PA/G: | 9.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Magnus Sjoers
| Games: | 41 |
| Record: | 27W - 14L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.76 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Peter Stenberg
Magnus Sjoers
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












