Chester Womens Spiel
Curling Scores
Chester Womens Spiel
Nov 30 - Dec 1, 2024
|
| Draw Dec 1 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rebecca Regan , NS |
LOSS | L | ||||||||||
| Allyson MacNutt Halifax, NS |
WIN | W | ||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rebecca Regan
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 1.00 |
Allyson MacNutt
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 2.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 1.00 |
Season Statistics
Rebecca Regan
| Games: | 22 |
| Record: | 12W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Allyson MacNutt
| Games: | 38 |
| Record: | 19W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 7.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Rebecca Regan
Allyson MacNutt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












