Hack2House Alberta Curling Series Doubles Event 1
Curling Scores
Hack2House Alberta Curling Series Doubles Event 1
Nov 22 - 24, 2024
|
| Draw Nov 22 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sluchinski/Sluchinski Airdrie, AB |
4 | 2 | 1 | 1 | X | 8 | ||||||
| Popowich/Gordon Martensville, SK |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
Event Statistics
Sluchinski/Sluchinski
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.42 |
| PA/G: | 6.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.73 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Popowich/Gordon
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.00 |
| PA/G: | 18.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sluchinski/Sluchinski
Popowich/Gordon
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












