Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Curling Scores
Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Nov 13 - 16, 2024
|
Event Statistics
Wright/Purvis
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Ohama/Galloway
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 14.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.19 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wright/Purvis
Ohama/Galloway
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











