Island Shootout
Curling Scores
Island Shootout
Nov 7 - 11, 2024
|
| Draw Nov 10 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| David Loken White Rock, BC |
2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 10 | |||
| Jay Wakefield New Westminster, BC |
![]() |
0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
David Loken
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Jay Wakefield
| Games: | 0 |
| Record: | 1W - -1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.25 |
| PA/G: | -5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | -0.60 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | -0.67 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
David Loken
Jay Wakefield
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













