Pan-Continental Championships -- B-Division
Curling Scores
Pan-Continental Championships -- B-Division
Oct 27 - Nov 2, 2024
|
| Draw Oct 26 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Nigeria Woods, H |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||||
| Kazakhstan Zhuzbay, A |
![]() |
2 | 1 | 2 | 0 | 5 | 0 | 2 | X | 12 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nigeria
| Games: | 10 |
| Record: | 2W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 14.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Kazakhstan
| Games: | 12 |
| Record: | 9W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nigeria
Kazakhstan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












