Regina Highland Rocktoberfest
Curling Scores
Regina Highland Rocktoberfest
|
| Draw Oct 14 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nancy Martin Saskatoon, SK |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 7 | |||
| Michelle Englot Regina, SK |
![]() |
0 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.71 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
| Games: | 52 |
| Record: | 28W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.98 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
| Games: | 51 |
| Record: | 28W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 7.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Penny Barker (Jan 25, 2025)
> 5 in 8th End vs. Jolene Campbell (Oct 25, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 1st End vs. Rachel Kaatz (Dec 1, 2024)
> 4 in 2nd End vs. Jenna Pomedli (Nov 23, 2024)
> 4 in 4th End vs. Stasia Wisniewski-Starkell (Sep 27, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Kayla Skrlik (Feb 18, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Penny Barker (Nov 2, 2024)
> 3 in 5th End vs. Youbeen Park (Oct 25, 2024)
> 3 in 2nd End vs. Ashley Thevenot (Sep 8, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















