U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Aug 27 - 30, 2024
|
| Draw Aug 28 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Serena Gray-Withers Edmonton, AB |
![]() |
3 | 2 | 2 | 3 | X | 10 | |||||
| Holly Hafeli Kamloops, BC |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
Event Statistics
Serena Gray-Withers
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 5.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Holly Hafeli
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.00 |
| PA/G: | 13.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Serena Gray-Withers
Holly Hafeli
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Serena Gray-Withers | ||
| Holly Hafeli | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













