New Zealand National Championships
Curling Scores
New Zealand National Championships
Jun 26 - 30, 2024
|
| Draw Jun 26 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sean Becker Naseby, NZL |
![]() |
4 | 3 | 1 | 2 | 3 | 1 | X | 14 | |||
| Kieran Grieve Naseby, NZL |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sean Becker
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.20 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Kieran Grieve
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.92 |
| PA/G: | 21.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sean Becker
Kieran Grieve
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














