SD Biosensor World Wheelchair Curling Championship
Curling Scores
SD Biosensor World Wheelchair Curling Championship
Mar 2 - 9, 2024
|
| Draw Mar 4 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Estonia Villau, A |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | ||
| Sweden Holm, M |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | |||
Event Statistics
Estonia
| Games: | 11 |
| Record: | 1W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 10.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.49 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Sweden
| Games: | 14 |
| Record: | 7W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.01 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Estonia
Sweden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












