Canada West Curling Championships
Curling Scores
Canada West Curling Championships
Jan 19 - 21, 2024
|
| Draw Jan 20 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Brandon Bobcats Woike, E |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||||
| Regina Cougars Johnston, C |
0 | 2 | 2 | 3 | 0 | 3 | 0 | X | 10 | |||||
Event Statistics
Brandon Bobcats
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 13.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Regina Cougars
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.72 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brandon Bobcats
Regina Cougars
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Brandon Bobcats | ||
| Regina Cougars | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












