Mixed Doubles Super Series - Oakville
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Oakville
Dec 28 - 31, 2023
|
| Draw Dec 31 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Koana/Aoki Karuizawa, JPN |
2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | X | 8 | ||||
| Paetz/Michel Zurich, SUI |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Koana/Aoki
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.41 |
| PA/G: | 5.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.51 |
Paetz/Michel
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.85 |
| PA/G: | 6.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Koana/Aoki
| Games: | 34 |
| Record: | 31W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 11.89 |
| PA/G: | 5.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Paetz/Michel
| Games: | 39 |
| Record: | 29W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.97 |
| PA/G: | 7.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Koana/Aoki
Paetz/Michel
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















