Prague Classic
Curling Scores
Prague Classic
Nov 9 - 12, 2023
|
| Draw Nov 10 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| David Sik Prague, CZE |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||
| Kelly Marnoch Carberry, MB |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | X | 6 | |||
Event Statistics
David Sik
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.38 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Kelly Marnoch
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
David Sik
| Games: | 16 |
| Record: | 6W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.85 |
| PA/G: | 8.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Kelly Marnoch
| Games: | 52 |
| Record: | 27W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
David Sik
Kelly Marnoch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















