British Curling Wheelchair Mixed Doubles
Curling Scores
British Curling Wheelchair Mixed Doubles
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 20 - 11:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Uranchimeg/Thums , USA |
![]() |
4 | 1 | 1 | 2 | 1 | 4 | X | 13 | |||
| Dawson-Farrell/McPherson , GBR |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Uranchimeg/Thums
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.64 |
| PA/G: | 5.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.71 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.67 |
Dawson-Farrell/McPherson
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 14.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.82 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Uranchimeg/Thums
Dawson-Farrell/McPherson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone (Photo: World Curling / Stephen Fisher) arrived in Utah for the 2026 LGT World Men's Curling Championship with two goals -- to win gold and to send EJ Harnden into retirement as a world champion.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













