Finnish Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Finnish Mixed Doubles Championship
Jan 6 - Feb 26, 2023
|
| Draw Jan 8 - 4:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Immonen/Sipila Espoo, FIN |
![]() |
0 | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | 12 | ||
| Ahrenberg/Kejonen Turku, FIN |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Immonen/Sipila
| Games: | 10 |
| Record: | 10W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.79 |
| PA/G: | 4.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.71 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Ahrenberg/Kejonen
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 11.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Immonen/Sipila
Ahrenberg/Kejonen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













