St. Catharines Golf & CC Cash Spiel
Curling Scores
St. Catharines Golf & CC Cash Spiel
Mar 24 - 26, 2023
|
| Draw Mar 25 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sam Steep KW, ON |
![]() |
2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
| Mike Foster Penetanguishene, ON |
0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sam Steep
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 7.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Mike Foster
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Sam Steep
| Games: | 83 |
| Record: | 53W - 30L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 6.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Mike Foster
| Games: | 41 |
| Record: | 23W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 7.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Sam Steep
Mike Foster
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















