PEI Mixed Doubles Championship
Curling Scores
PEI Mixed Doubles Championship
Feb 2 - 5, 2023
|
| Draw Feb 2 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Drake/Annear Montague, PEI |
![]() |
1 | 2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 2 | 9 | ||
| MacDonald/MacDonald Montague, PEI |
0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Drake/Annear
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 9.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
MacDonald/MacDonald
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.94 |
| PA/G: | 8.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Drake/Annear
MacDonald/MacDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












